Αγιασμός νέας σχολικής χρονιάς

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

ο αγιασμός θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13/09/2021 στις 08:30 πμ.

Οι μαθητές/τριες καλούνται να βρίσκονται στο Σχολείο στις 08:00 πμ. Ώρα αναχώρησης: 09:15 πμ. (περίπου).

Να έχουν μαζί τους τις σχολικές τσάντες, ώστε μετά τον αγιασμό να παραλάβουν τα βιβλία τους και το πρόγραμμα της επόμενης μέρας.

Οι γονείς θα περιμένουν εκτός σχολείου.

Υπενθυμίζεται ότι: α) η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική β) οι μαθητές καλούνται να επιδείξουν πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης τελευταίου εξαμήνου ή αποτέλεσμα αρνητικού self-test (σε έντυπη ή ψηφιακή μορφή) που έχει πραγματοποιηθεί έως 24 ώρες πριν και έχει δηλωθεί στη πλατφόρμα gov.gr. (Θα αναγράφει τον κωδικό καταχώρησης του αποτελέσματος ).

Σε περίπτωση που μαθητής/τρια δεν φέρει κανένα από τα προαναφερθέντα αποδεικτικά δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής εισόδου στο Σχολείο. Σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά.

Ο Δ/ντής του Σχολείου
Ισμαηλίδης Χρήστος