Διάκριση σε διαγωνισμό φιλαναγνωσίας του Β2 τμήματος του σχολείου μας.

Το Β2 στα πλαίσια του προγράμματος φιλαναγνωσίας «Ταξίδι μ’ ένα βιβλίο» και με βασικούς στόχους την γνωριμία των παιδιών με τα λογοτεχνικά βιβλία και την καλλιέργεια της αγάπης για το βιβλίο συμμετείχε στην 6η βιβλιοτρεχάλα φιλαναγνωσίας των εκδόσεων «Ψυχογιός».
Κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους οι μαθητές του Β2 με τη δασκάλα τους Φωτεινή Σίμου διάβασαν διάφορα βιβλία που προτάθηκαν από τον εκδοτικό οίκο «Ψυχογιός». Τελικά συμμετείχαν σε δραστηριότητες για το βιβλίο «Το μυστικό της ριγέ βαλίτσας» της Έλενας Χ. Στανιού.
Τα αποτελέσματα του διαγωνισμού ανακοινώθηκαν. Με μεγάλη χαρά ενημερωθήκαμε πως το Β2 κατέκτησε την 1η
θέση μαζί με άλλα 6 σχολεία πανελλαδικά και το σχολείο μας κέρδισε βιβλία της επιλογής μας αξίας 500 ?!
Σύμφωνα με την ιστοσελίδα των εκδόσεων Ψυχογιός στο διαγωνισμό συμμετείχαν πάνω από 900 τμήματα σχολείων και περισσότεροι από 19.000 μαθητές.
Λεπτομέρειες μπορείτε να διαβάσετε εδώ .
 Θαυμάσετε την εργασία των παιδιών παρακάτω:

Comments are closed.