Εγγραφές μαθητών στην Α΄τάξη

«Εγγραφές μαθητών στην Α΄τάξη των δημοτικών σχολείων για το σχολικό έτος 2023-2024»

Οι εγγραφές στα δημοτικά σχολεία, (μόνο Α΄τάξη), για το σχολικό έτος 2023-2024 θα πραγματοποιηθούν από 01 έως και 20 Μαρτίου 2022.

Στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Αλεξάνδρειας μπορείτε να προσέρχεστε για τις εγγραφές την ανωτέρω ημερομηνία, καθημερινά από 10:00  έως 12:00.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. (Το βγάζει το Σχολείο.)

β. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ)

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή. (Ενοικιαστήριο, λογαριασμός ΔΕΗ ή ΟΤΕ ή κινητού ή ΔΕΥΑΑΛ κλπ)

( στο λογαριασμό θα πρέπει να αναγράφεται το όνομα του ενός γονέα )

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.   (Το Πιστοποιητικό φοίτησης Νηπιαγωγείου θα παραληφθεί αργότερα από το Νηπιαγωγείο.)

Στο ακόλουθο αρχείο μπορείτε να δείτε  τα όρια των οδών που περικλείουν το Σχολείο μας, και αποτελούν το κριτήριο για την εγγραφή των μαθητών της Α΄τάξης , για το σχολικό έτος 2023-2024

Όρια Σχολείου

Ισμαηλίδης Χρήστος