Λειτουργία ΕΔΕΑΥ

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

Λαμβάνοντας υπόψη τις ιδιαίτερες συνθήκες οι οποίες έχουν διαμορφωθεί λόγω της Πανδημίας COVID-19 και στις οποίες καλούμαστε να ανταποκριθούμε και να λειτουργήσουμε ως Κοινωνία αλλά και ως Εκπαιδευτική Κοινότητα, σας ενημερώνουμε ότι η Κοινωνική Λειτουργός και η Ψυχολόγος της διεπιστημονικής ομάδας της ΕΔΕΑΥ του σχολείου μας είναι στη διάθεσή σας για συμβουλευτική και ενημέρωση. Τα αιτήματά σας μπορείτε να τα καταθέσετε στο email του σχολείου, είτε στα εξής: spi.veria@gmail.com, Κοινωνική λειτουργός, Μελιοπούλου Σπυριδούλα και Xarabasd@gmail.com , Ψυχολόγος, Μπασδέκη Ελένη.

Επίσης ανά εβδομάδα θα αναρτάται υποστηρικτικό υλικό στην ιστοσελίδα του σχολείου για τη διαχείριση της συγκεκριμένης κρίσης με ποικίλη θεματολογία, όπως δημιουργική απασχόληση των παιδιών στο σπίτι, διαχείριση εκρήξεων θυμού κ.τ.λ.

Τέλος σας γνωστοποιούμε ότι για θέματα Συμβουλευτικής και Επαγγελματικού Προσανατολισμού, το Κ.Ε.Σ.Υ. Ημαθίας έχει οργανώσει και λειτουργεί γραμμή υποστήριξης πολιτών μέσω συμπλήρωσης ειδικής φόρμας η οποία είναι διαθέσιμη στην ιστοσελίδα του Κ.Ε.Σ.Υ. Ημαθίας (https://kesyimathias.webnode.gr/).

Ο Δντης

Στάθης Γεωργιάδης