Προγραμματισμός λειτουργίας Ολοήμερου Προγράμματος 2023-2024

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με το έγγραφο που μας έχει αποσταλεί από τη Δ/νση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης με θέμα

”Ενέργειες-Προγραμματισμός λειτουργίας Ολοήμερου Προγράμματος Σχ.έτους 2023-2024” , όσοι γονείς επιθυμούν τα παιδιά τους να παρακολουθήσουν το ολοήμερο πρόγραμμα του Σχολείου μας, στο επόμενο Σχ. έτος 2023-2024, πρέπει μέχρι την Πέμπτη 18/05/2023 να καταθέσουν στο Σχολείο, υπογεγραμμένη την Υπεύθυνη Δήλωση Συμμετοχής, συμπληρωμένη με τα στοιχεία που τους ζητούνται.

Επίσης από φέτος ενδέχεται να λειτουργήσει πρωινή ζώνη προσέλευσης Ολοημέρου την οποία θα δηλώσετε και αυτή στην αίτηση.

Η προαιρετική «πρωινή ζώνη προσέλευσης» (7:00 – 8:00) , αφορά  τα παιδιά που θα φοιτήσουν στο ολοήμερο πρόγραμμα τα οποία επιθυμούν ή είναι αναγκαίο να προσέρχονται νωρίτερα από τις 8:00 το πρωί στο σχολείο  (λόγω π.χ. της εργασίας των γονέων τους οι οποίοι πρέπει να βρίσκονται νωρίς στη δουλειά τους ή για κάποιο άλλο λόγο).

Ο Δ/ντής

Ισμαηλίδης Χρήστος