Monthly Archives: Απρίλιος 2018

Όρια Περιφέρειας 3ου Δημοτικού Σχολείου Αλεξάνδρειας

Σύμφωνα με την  Απόφαση – Πρακτικό 1,  της 10/09/1984, (σημ: ακριβής μεταφορά): Περιοχή 3ου Δημ.  Σχολείου:  Περιλαμβάνει το Δυτικό τμήμα της πόλης. Αρχίζει από τη Δημοτική αγορά, συνεχίζει προς Βορρά την Οδό Γ. Λαμπράκη (πρώην Ι. Μεταξά), περιλαμβάνοντας τη δυτική πλευρά αυτής (ζυγοί αριθμοί) μέχρι που τέμνει την οδό Αριστοτέλους με τη νοερή της προέκταση μεταξύ των αριθμών 13 και 15  ακολουθεί την οδό Αριστοτέλους και Πελοποννήσου δυτικά μέχρι το Κέντρο Υγείας και Μηχανική Καλλιέργεια χωρίς να περιλαμβάνει αυτές, περιλαμβάνει όλους όσους κατοικούν στο Νοτιοδυτικό Τμήμα της πόλης μέχρι και τη σιδηρ. γραμμή του ΟΣΕ από εκεί ακολουθεί προς Ανατολάς τη σιδηρ. γραμμή του ΟΣΕ μέχρι και τη Δημ. Αγορά όπου και η αφετηρία.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛ. ΕΤΟΣ 2018-19

3ο Δημοτικό Σχολείο Αλεξάνδρειας

«Εγγραφές μαθητών στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2018-2019»

Οι εγγραφές στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2018-19 θα πραγματοποιηθούν από 2 έως και 18 Μαΐου 2018.

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. (Το βγάζει το Σχολείο.)

β. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ)

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή. (Ενοικιαστήριο, λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, Κινητού, ΔΕΥΑΑΛ κλπ)

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.   (Το Πιστοποιητικό φοίτησης Νηπιαγωγείου θα παραληφθεί αργότερα από το Νηπιαγωγείο.)

Στάθης Γεωργιάδης