Συμμετοχή του 3ου Δημοτικού Σχολείου Αλεξάνδρειας στο σχολικό ποδοσφαιρικό τουρνουά

Το πρωί της Πέμπτης 8 Ιουνίου 2023, διεξήχθη ποδοσφαιρικό τουρνουά Δημοτικών Σχολείων στο Νησέλι του Δήμου Αλεξάνδρειας.
Το σχολείο μας συμμετείχε μαζί με ακόμα 11 δημοτικά σχολεία του δήμου μας. Η ομάδα μας, απαρτίστηκε από τους μαθητές της ΣΤ’ του σχολείου και σημείωσε μια νίκη και μια ήττα επιδεικνύοντας μια πολύ δυνατή ποδοσφαιρική παρουσία.
Εξίσου σημαντική, ήταν και η παρουσία ολόκληρων των τμημάτων της έκτης στο γήπεδο, όπου εμψυχώσαν με κάθε δυνατό τρόπο τους συμμαθητές τους!
Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια, τόσο στους «μικρούς ποδοσφαιριστές» όσο και στον γυμναστή του σχολείου, Μυλωνά Ζαχαρία.
Τα γήπεδα του Νησελίου «πλημμύρησαν» με ποδοσφαιρικά ταλέντα από τα παρακάτω Δημοτικά Σχολεία:
1ο-5ο Αλεξάνδρειας
3ο-7ο Αλεξάνδρειας
Κορυφής
Καψόχωρας – Νησελίου
Αγκαθιάς
Μελίκης
Ξεχασμένης – Κεφαλοχωρίου – Επισκοπής
Τρικάλων
Σε όλους τους μαθητές απονεμήθηκαν τιμητικοί έπαινοι από τον κύριο Νικολαΐδη που εκπροσώπησε την Διευθύντρια Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας κυρία Γώτη.

Comments are closed.